Gör&Sin Blog

Anne Adayları Bahar Aylarında Hangi Kıyafetleri Tercih Etmeli?

09.08.2019
175

Hamilelik dönemlerini bahar aylarında geçiren anne adaylarının diğer hamilelere göre şanslı olduğu söylenebilir. Çünkü, bu dönemde havalar ısınmaya başlar. Kışın yağmurlu ve insanın içini karartan havasından kurtulmak mümkün olur. Anne adayları, hava şartlarından dolayı evde oturmak zorunda kalmazlar. Bahar aylarıyla beraber daha çok yürüyüş yapmaya, arkadaşlarıyla buluşmaya, alışverişe gitmeye ve kısacası dışarıda daha çok zaman geçirmeye başlarlar. Bu doğrultuda, anne adaylarının bahar aylarında nasıl giyinmesi gerektiğine dair birtakım tartışmalar bulunmaktadır. Bu dönemde, uygun hamile elbisesi ve hamile gömleği gibi alternatifler; anne adaylarının gardıroplarını süslemeye başlar.

Hamilelere Bahar Ayları İçin Kıyafet Tavsiyeleri

Anne adayları, bahar aylarında dışarı çıkarak ve güzel giyinerek morallerini yükseltme şansına sahip olacaklardır. Bu dönem, spor yapmak için oldukça uygundur. Spor yapmak isteyen anne adayları; uygun hamile taytı tercihiyle spor veya egzersiz yapabilirler. Bunun dışında, diğer aylarda olduğu gibi bahar aylarında da kıyafet tercihi yaparken anne adayının içerisinde rahat edebileceği kıyafetlere öncelik tanınmalıdır. Bahar aylarında terleme riskine karşılık anne adaylarını fazla terletmeyecek pamuklu kıyafetler ön planda olmalıdır. Bunun yanı sıra, kişinin terini tutabilecek penye türü kıyafetlere öncelik verilmelidir. Basic hamile tişörtü, şortlar, eşofmanlar, uzun veya kısa hamile elbisesi, tulumlar ve taytlar; doğru tercihler olabilir.

Anne Adayları Bahar Aylarında Giyinirken Nelere Dikkat Etmeli?

Anne adaylarının bahar ayları için kıyafet tercihi yaparken hormonlarının artık farklı olduğunu kabul etmesi gerekir. Çünkü, bu dönemde, anne adaylarının sabah giydiği hamile tişörtü onu üşütmezken akşama doğru tam tersi bir etki yaratabilir. Bir başka deyişle, anne adayları, vücut ısılarının sürekli değiştiğinin farkında olmalıdırlar. Bu sebepten dolayı, dışarı çıkarken her ihtimale karşı yanlarında hırka, tişört tarzı kıyafet alternatifleri bulundurmalıdırlar. Bahar ayları için tercih edilebilecek kıyafet çeşitleri arasında kot ve kumaş ceketler, şallar ön planda gelmektedir. Bu gibi kıyafetler, anne adaylarını, ısı değişimlerine karşı koruyacaktır. Bunun yanı sıra, anne adaylarının bahar aylarında iç giyim konusunda da özenli olması gerekir. Kendilerini terletmeyecek %100 pamuklu iç giyim ürünlerini tercih etmelidirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.