Gör&Sin Blog

Anne Adayları Abiye Elbise Giyebilir Mi?

08.02.2020
108

Hamilelik döneminde bulunan anne adaylarının kendilerini hiçbir konuda kısıtlamasına gerek yoktur. İstedikleri takdirde ofis ortamında çalışmaya devam edebilirler. Buna ek olarak, yakın çevrelerinin veya arkadaşlarının düğünlerine ya da özel davetlerine katılabilirler. Anne adaylarının özel günlerde giymesi adına tasarlanan oldukça hoş abiye kıyafetler bulunmaktadır. Günümüzde, yalnızca hamile kadınlara hitap eden ürünler sunan markalar vardır. Bu tür markaların büyük bedenli kategorilerinde bu dönemde kilo alan anne adaylarına uygun hamile abiye kıyafetleri de bulunmaktadır.

Uzun veya kısa modeller, kadife ya da şifon kumaştan üretilen elbiseler, dantelden tül abiyeye kadar farklı abiye kıyafetler olmak üzere sayısız seçenek bulunmaktadır. Abiye kıyafetlerin şıklık unsurunun yanı sıra anne adaylarının rahatlığı adına da tasarlandığını ifade etmek gerekir. Buna ek olarak, mevsimlere uygun farklı renk çeşitlerine sahiptirler. Siyah veya lacivert gibi fazla kiloları gizleyen renklere sahip olan elbiselerden tutun da fuşya, mürdüm, saks gibi enerjik ve canlı yaz renklerine kadar birçok alternatif bulunmaktadır.

Hamile Abiye Kıyafeti Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Anne adaylarının kendilerine uygun bir abiye kıyafeti tercih ederken hem kendi sağlıklarını hem de bebeklerinin sağlıklarını düşünmesi gerekmektedir. Bu bağlamda, çok dar olmayan ve bilhassa karın bölgesini asla sıkmayan elbise modellerinden yana tercih yapılmalıdır. Bunun dışında, abiye kıyafetin sahip olduğu kumaşın çok önemli olduğuna değinmek gerekir. İçinde rahat hareket edilen ve aynı zamanda anne adayını rahat ettiren türden kumaşlara sahip olan elbiseler tercih edilmelidir.

Hamile abiye kıyafeti tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mevsime uygun kıyafet seçimi olmalıdır. Bu noktada, yazın terletecek, kışın üşütecek türden elbiselerden kesinlikle kaçınmak gerekir. Bunun dışında, abiye elbiselerin bazı özelliklerinin anne adaylarının farklı noktalarda işine yarayabileceğini itiraf etmek gerekir. Örneğin, uzun bir abiye elbise giyerseniz boyunuz olduğundan çok daha uzun gözükecektir. Bunun yanı sıra, kısa abiye elbiseler ise sizin çok daha rahat etmenizi sağlayacaktır.

Son olarak, abiye elbiselerle beraber şal, ayakkabı, kolye tarzındaki aksesuarları da kullanmanız ve bu sayede uygun kombinler yaratmanız tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.